MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polska - USA: Biało-Czerwoni przez pół meczu toczyli w MŚ elity heroiczny bój z Amerykanami ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polscy hokeiści dzielnie walczyli w Ostrawie w mistrzostwach świata  elity z Amerykanami  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polscy hokeiści dzielnie walczyli w Ostrawie w mistrzostwach świata elity z Amerykanami Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
W rozegranym 17 maja meczu mistrzostw świata elity hokejowa reprezentacja Polski przegrała w Ostrawie z USA 1:4. Biało-Czerwoni przez pół spotkania toczyli w Ostrawie z Amerykanami heroiczny bój, ale później hokeiści z ligi NHL przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Polska - USA.

Polska - USA: Biało-Czerwoni przez pół meczu toczyli heroiczny bój z Amerykanami

Polscy hokeiści doznali w piątkowy wieczór piątej porażki w mistrzostwach świata elity w Ostrawie, ale swoją grą zasłużyli na słowa pochwały. Biało-Czerwoni przez połowę meczu toczyli heroiczny bój z Amerykanami, w składzie których było tylko dwóch zawodników nie grających w lidze NHL.

Zasiadający na trybunach Ostravar Areny polscy kibice oglądając I tercję spotkania z jednym z kandydatów do medali przecierali oczy ze zdumienia. Podopieczni trenera Roberta Kalabera grali z zespołem USA jak równy z równym, a nawet strzelili gola. Krążek w siatce rywali zaraz na początku meczu umieścił Patryk Wronka, ale gdy na prośbę amerykańskiego trenera sędziowie przejrzeli analizę wideo anulowali bramkę dopatrując się spalonego Polaków. Później z metra do bramki nie zdołał wepchnąć Kamil Wałęga, a Dominik Paś trafił w słupek. Swoje okazje mieli też Amerykanie, ale w naszej bramce dobrze spisywał się urodzony w USA John Murray.

II tercja toczyła się już pod dyktando Amerykanów, który coraz mocniej nacierali i w 31 minucie w końcu objęli prowadzenie. Dwójkowa kontra Brady'ego Tkachuka z Michaelem Kesselringiem zakończyła się celnym uderzeniem w okienko obrońcy Utah. W końcówce tej odsłony kapitan ekipy USA podwyższył wynik wpadając z krążkiem do polskiej bramki. Tkachuk w ten nietypowy sposób dobił strzał swojego klubowego kolegi z Ottawy Senators Shane'a Pinto.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - USA

Zaraz na początku III tercji trzecią bramkę strzałem z bliska zdobył Cole Caufield, a Tkachuk zaliczył swoją drugą asystę pracując na tytuł MVP spotkania. Polacy próbowali jeszcze walczyć. Po uderzeniu Alana Łyszczarczyka z zerowego kąta krążek trafił w słupek. Wreszcie w 47 minucie udało nam się zdobyć ho0norowe trafienie, a jego autorem był Grzegorz Pasiut, który strzałem z dystansu sfinalizował szybką kontrę Wronki. Odpowiedź Amerykanów była jednak błyskawiczna, bo Caufield z Montreal Canadiens dobił strzał Tkachuka.

Polacy mimo dzielnej postawy w MŚ elity nadal mają na swoim koncie tylko jeden punkt i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy B. W swoim szóstym meczu w tym turnieju Biało-Czerwoni zmierzą się w sobotę w Ostrawie z Niemcami. Spotkanie w Ostravar Arenie rozpocznie się 18 maja o godz. 16.20, a jego transmisję można obejrzeć w Polsacie Sport.

Polska - USA 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Bramki 0:1 Michael Kesselring - Brady Tkachuk, Alex Vlasic (31), 0:2 Brady Tkachuk - Shane Pinto, Jake Sanderson (40), 0:3 Cole Caufield - Brady Tkachuk (42), 1:3 Grzegorz Pasiut - Patryk Wronka, Marcin Kolusz (47), 1:4 Cole Caufield - Brady Tkachuk, Shane Pinto (50)